2011. gads

Mežaparka Dievkalpojumā

Dzintars
Antonovičs
Saņem "Uzticības vairogu " no Arhibīskaps Jāņa Vanaga.

Mežaparka Dievnamā pēc Dievkalpojuma

Irēna Bindemane
Siguldas ev. lut draudzes diakone un biedrības
“Ģimenes šūpulis” dibinātāja un vadītaja

Mežaparka Dievnamā pēc Dievkalpojuma

Dr.paed. Austra Avotiņa
"Dievnams kā liturģijas atspulgs"

Mežaparka dievnamā pēc dievkalpojuma

Jānis Rožkalns.
Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks

Latvijas brīvības cīnītājs un Gunāra Astras līdzgaitnieks. Viņš stāstīs: par vajāšanām ticības dēl,par izsūtījumu Latvijas dēļ un brīnumaino izglābšanos Dieva dēļ. Viņa dzīvesstāsts neatstāj nevienu vienaldzīgu. Padomju laika brīvības cīnītājs Jānis Rožkalns. 1983. gadā čeka viņu nosauca par „sevišķi bīstamu valsts noziedznieku” un tiesa piesprieda smagu sodu - astoņus gadus stingrā re­žīma ieslodzījumā speciālajā čekas nometnē. Bija pare­dzēts, ka no turienes viņš atgriezīsies vai nu fiziski un garīgi pilnīgi salauzts, vai arī neatgriezīsies nekad. Bet Dievs bija lēmis citādi. Pēc četriem tālajā Permas apgabalā nometnē pavadītajiem gadiem vienā dienā viņam negaidot tika paziņots par atbrīvošanu. Pēc atgriešanās Latvijā viņš iesaistījās grupas „Helsinki - 86″ darbībā, tad sekoja piespiedu izraidīšana uz Rietumiem.
Ar Guntu Jānis jau bija iepazinies pirms šiem drama­tiskajiem notikumiem, aresta dienā viņu dvīnīšiem bija tikai trīs mēneši. Lai tētis vēlreiz redzētu savu mazo meitiņu un dēliņu, Gunta tiesā bija ieradusies ar abiem, nu jau desmit mēnešus vecajiem Ritu un Marku. Nu Rita un Markus ir izauguši, Vācijā piedzima Rožkalnu jaunākā meita Kristīne. 2000. gadā Rožkalnu ģimene atgriezās Latvijā.